bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Aktivity školy Napsali o nás

Napsali o nás...

MF DNES: Postižení studenti získají učebnu pro vlastní firmu

MF Dnes, regionální příloha: Hradecký, 21. října 2008, str. C4
21. 10. 2008
Jako ve skutečné firmě budou moci pracovat studenti obchodní akademie, odborné a praktické školy pro tělesně postižené v Jánských Lázních na Trutnovsku. Umožnit by jim to měla nová multifunkční tréninková kancelář, která se tam plánuje.
MF DNES: Postižení studenti získají učebnu pro vlastní firmu

„Bude to pracoviště pro předmět Fiktivní firma. Simulují se v ní veškeré činnosti běžné firmy - komunikace, korespondence, obchody, účetnictví. V rámci škol s podobným zaměřením pak existuje veletrh, kde se tyto firmy setkávají a obchodují mezi sebou,“ vysvětlil ředitel školy Karel Nosek, podle něhož by fiktivní firma mohla najít zázemí v jedné z učeben výpočetní techniky.

Studenti v ní budou moci sbírat zkušenosti pro příští zaměstnání. Její součástí by měl být kromě počítačů kancelářský nábytek přizpůsobený studentům se zdravotními problémy a kvalitní kancelářská technika, která bude asi nejnákladnější. „Odhadovali jsme, že ideální varianta by byla, kdybychom mohli pořídit vybavení za 500 až 600 tisíc korun, protože jestliže od nás budou žáci odcházet do praxe, budou se setkávat s vyspělejší technikou,“ uvedl Nosek.

Sehnat peníze nebude pro státní školu, jejíž prostředky jsou velmi omezené, jednoduché. Spolehnout se tak zřejmě bude muset na sponzorské dary. Přispět jednou korunou z každé platby prostřednictvím Maxkarty jí mohli až do konce srpna klienti Poštovní spořitelny.

V Jánských Lázních se vzdělávají studenti z celého Česka, téměř polovina z nich je z Královéhradeckého kraje.

Škola je plně bezbariérová a žákům s pohybovým postižením či se závažnou poruchou motoriky nabízí také možnost ubytování, stravování a rehabilitace.