bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Aktivity školy Napsali o nás

Napsali o nás...

KRKONOŠSKÝ DENÍK: Projekt Comenius na Obchodní akademii Olgy Havlové

Krkonošský deník, str. 8
15. 3. 2014
V únoru tohoto roku se konal sraz všech zemí projektu Comenius u nás, na Obchodní akademii Olgy Havlové v Janských Lázních.
KRKONOŠSKÝ DENÍK: Projekt Comenius na Obchodní akademii Olgy Havlové

Vše začalo na začátku týdne. Většina z nás – projektových lidí – jsme mohli jet v pondělí do Prahy vítat cizince. Někteří už přijeli o den dříve, aby si užili krásy Prahy. Když jsme se všichni přivítali, tak se jelo na Pražský hrad. Tam se všichni i přes velkou zimu kochali, dokonce jsme viděli i střídání stráží. Poté jsme šli do Katedrály svatého Víta, na všechny okamžitě dýchla krásná atmosféra.

Další zastávkou byla Zlatá ulička, všechny domky byly velice malé, ale útulné. Poslední byla návštěva nákupního centra Černý most, byl to zasloužený dárek po náročném dni.

V úterý se konal uvítací ceremoniál. Nejprve nastoupily všechny země a zpívaly každá svou hymnu. Poté byla uvítací řeč a následoval program, který jsme si připravili. V programu byla vystoupení žáků s divadlem, módní přehlídkou a nakonec nastoupila na scénu hudební skupina Nešlapeto, která zvedla všechny zúčastněné ze židle.

Ve středu se jelo na výlet do nedalekého města Vrchlabí, kde jsme navštívili muzeum a ekologické centrum. Večer byla diskotéka na Lesance, která všechny parádně rozdováděla.

Ve čtvrtek se konal zápas ve hře jménem „Kubb“. Hra spočívá v tom, že se postaví řada kuželek naproti sobě a doprostřed se umístí jedna velká kuželka. Hráči pak házejí míčem a musí postupně shodit všechny kuželky v řadě, která je od nich dál, ale zatím nesmějí srazit velkou kuželku, ta se může shodit, až jsou všechny kuželky v řadě spadané. Jestli někdo velkou kuželku srazí dříve, tak automaticky vyhrává protihráč.

Hrálo se v družstvech, která byla namíchána, zřejmě kvůli tomu, abychom více komunikovali v angličtině. Jedna polovina lidí hrála dopoledne, druhá byla lyžovat a sáňkovat. Odpoledne to bylo naopak. Večer na nás čekala bohatá večeře v restauraci, kde se předávala symbolická hořící pochodeň, která určuje, na které zemi je řada. Tentokrát se pojede do Řecka. Po jídle jsme se všichni loučili, konverzovali a vyměňovali si kontakty, abychom mohli být stále ve spojení. Tato návštěva nám zpříjemnila celý školní týden a dala všem další zkušenosti v anglické konverzaci.

Richard Trávníček, 3. OA