bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Aktivity školy Napsali o nás

Napsali o nás...

KRKONOŠSKÝ DENÍK: Studenti obchodní akademie včera zasedli k maturitám

Krkonošský deník, 26. května 2009
26. 5. 2009
Poslední krok k ukončení studia čeká v tomto týdnu také na jedenáct studentů pátého ročníku Obchodní akademie pro tělesně postižené.
KRKONOŠSKÝ DENÍK: Studenti obchodní akademie včera zasedli k maturitám

Část z nich zasedla před porotu již včera, další si budou moci oddechnout až dnes. Jako první se do kolotoče zkoušek z češtiny, ekonomiky, účetnictví a anglického či německého jazyka zapojila Hana Bidlová.

Slavnostní zakončení a předání vysvědčení je plánované na dnešní odpoledne. „Jsou to vlastně poslední zkoušky po našem, příští rok už to pravděpodobně bude jinak. Mají začít státní maturity, tak uvidíme, co to přinese,“ doplnila třídní učitelka pátého ročníku Dana Ferklová. Některým studentům tím však školní povinnosti nekončí. Většina třídy má snahu se dále vzdělávat. „Největší zájem je o Metropolitní univerzitu v Praze. Navíc naši studenti mají slušnou šanci dosáhnout na stipendiu,“ doplnila Ferklová.

Ojedinělá střední škola byla vybudovaná v letech 1992 až 1994 a má celostátní působnost . Je určena pro studenty s postižením pohybového aparátu, a to i se závažnou poruchou motoriky.