bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Aktivity školy Napsali o nás

Napsali o nás...

PRÁVO: Vozíčkáři trénují ve speciální kanceláři

Právo, regionální příloha: Východní Čechy, 3. března 2009, str. 14
3. 3. 2009
Handicapovaní studenti obchodní akademie v Janských Lázních budou mít větší šanci uspět na trhu práce
PRÁVO: Vozíčkáři trénují ve speciální kanceláři

Šanci tělesně postiženým studentům lépe uspět v tvrdé konkurenci na trhu práce nabízí od pondělí v Janských Lázních speciální tréninková kancelář.

Posluchači obchodní akademie upoutaní na invalidní vozík najdou v kanceláři prostředí odpovídající podmínkám reálné firmy nebo úřadu. Kancelář usnadní vozíčkářům nelehký přechod ze školních lavic do praktického života, vozíčkáři dostali díky projektu větší možnost získat po absolutoriu obchodní akademie odpovídající zaměstnání.

„Připravujeme studenty na podmínky, s nimiž se běžně setkají na pracovištích. Existuje dokonce mezinárodní veletrh fiktivních firem, kdy studenti různých škol mezi sebou obchodují a nabízejí svoje služby a produkty. Díky výpočetní a reprodukční technice si mohou dovolit úžasné věci a připravit se na budoucí praxi,“ přiblížil význam ojedinělého programu ředitel akademie Karel Nosek.

Kancelář poskytne studentům kromě veškeré kancelářské techniky i méně obvyklé přístroje v podobě obálkovacího stroje nebo frankotypu.

„Fiktivní firma nás baví. V tréninkové kanceláři se setkáme s novými praktickými věcmi, které by nás školní teorie nemohla naučit. Dovednosti využijeme, až si budeme hledat práci, což pro nás není zrovna jednoduché. Díky tréninkové kanceláři budeme na praxi lépe připraveni, budeme si i více věřit,“ shrnula první dojmy studentka pátého ročníku janskolázeňské obchodní akademie Michaela Ulčová.

Škola v Janských Lázních nyní vzdělává stovku studentů v pětiletém maturitním oboru a tříletém ekonomickém a praktickém studiu. Studentům z Janských Lázní pomáhá i Konto Bariéry, poskytující stipendia zdravotně postiženým středoškolákům a vysokoškolákům majícím malou šanci úspěšně dostudovat bez cizí pomoci.

Projekt tréninkové kanceláře za tři čtvrtě miliónu korun podpořila Poštovní spořitelna z výnosu jednoho z nejvyužívanějších bankovních produktů – maxkarty. Banka loni v srpnu věnovala na konto akademie korunu za každou platbu držitelů maxkarty u obchodníků.

„Maxkarta je jednou z nejrozšířenějších platebních karet na trhu. Každý měsíc se počet uskutečněných transakcí zvyšuje, proto jsme věřili, že výše konečného příspěvku na projekt bude velmi atraktivní. Vybraná částka naše představy jen potvrdila,“ upřesnila mluvčí Poštovní spořitelny Denisa Salátková.