bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Projekty Avignon 2023

Avignon 2023 (Erasmus+)

Ve dnech 19.10. -27.10. 2023 jsme se zúčastnili cesty vlakem po Evropě v rámci projektu „Jízda k začlenění“.

Vzhledem k tomu, že jsme chtěli cestu zaměřit na divadlo, rozhodli jsme se vyrazit po stopách známých divadelních festivalů. Jeden z nejznámějších na světě je festival v Avignonu, v jižní Francii a proto naše první cesta mířila tam. V podmínkách projektu je cestování vlakem, takže naše první destinace nás mohla přivítat až po 25ti hodinové cestě vlakem.

Avignon je krásné historické město, ve kterém je více divadel, než žáků v naší škole. Procházeli jsme ulicí, kde každý druhý dům bylo divadlo. Dále jsme se přesunuli do města Auch (čti Úž), kde jsme navštívili dvě představení festivalu CIRCA, zaměřeného na divadla cirkusového charakteru.

A protože tam bylo minimálně mluveného textu, mohli jsme si všichni atmosféru vychutnat se vším všudy.

Naší poslední zastávkou bylo městečko u Atlantského oceánu Arcachon (Arkašon). Tam jsme pobyli jen jeden den a jednu noc a přesto, že nám celou dobu vydatně pršelo, prošli jsme se po pláži, dali si skvělou večeři a nakoupili suvenýry pro blízké. Cestou jsme zažili mnoho svízelných situací, ze kterých se nám ale vždy podařilo „vybruslit“. Dvě studentky, které s námi cestu absolvovaly, zvládaly všechny vypjaté a nestandardní situace naprosto bravurně a patří jim za to veliká pochvala. Velikým úspěchem bylo i to, že obě děvčata si ve Francii naprosto samostatně dokázala nakoupit a zaplatit bez naší asistence či pomoci.