bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Projekty Vzdělávání pedagogů

Vzdělávání pedagogů

Mgr. Šárka Štěpánková - Sidmouth, Velká Británie - 19.-30. 8. 2019

Na jazykovém pobytu jsem byla od 17.-31.8. 2019. Samotná výuka probíhala od pondělí 19.8. - 30. 8. 2019. Místo pobytu krásné přímořské městečko Sidmouth s ještě krásnější historickou jazykovou školou. Škola pochází z 18. století je velmi komorní a výuka vyloženě rodinného :-) typu. Přístup lektorů byl velmi vstřícný, vůbec druhý týden, když jsem byla na hodinách úplně sama s lektorem. Toto místo doporučuji všem, kteří nevyhledávají šrumec:-). Krásné procházky po pobřeží a v létě koupání.

Samotný jazykový kurz mě posunul především, že jsem byla schopna jazyk slyšet, vidět a začít trochu :-) mluvit.

Samotná hostitelská rodina byla opravdu velmi vstřícná a pohodová.


Petr Alina, DiS - Sidmouth, Velká Británie - 16.-30. 6. 2018

Jazykový kurz v rámci Erasmus+ jsem absolvoval v termínu od 16. do 30. června 2018 na International School v malém městečku Sidmouth v jižní Anglii.

Na jazykový kurz jsem odjížděl se smíšenými pocity a notnou dávkou osobní nejistoty, která se naštěstí rozplynula během prvních okamžiků. Vlídný, lidský a především profesionální přístup pedagogického sboru International School mi pomohl překonat obavy ze studia v zahraničí. Výuka a volba zajímavých témat mě posunula o další „level“ dál a umožnila mi dosáhnout jistého stupně sebevědomí.

Na konci jazykového pobytu jsem plynule konverzoval s rodinou u které jsem byl ubytován, spolužáky, učiteli i lidmi v obchodech a na ulici.

Jazykový pobyt Erasmus+ doporučuji každému, kdo se chce zdokonalit a aktivně používat angličtinu.


Mgr. Jana Honzíková a Mgr. Martina Chrastinová - Galway, Irsko - 15.-27. 7. 2019

V červenci jsme se zúčastnily metodického semináře Teaching Business English v irském Galway. Galway je krásné městečko na západě Irska, ale léto je tam studené a deštivé. Zatímco u nás bylo 30 stupňů, my zažívaly 17 a déšť. To nám ale nezabránilo užít si kurz a skvělého učitele. A Dokonce jsme překonaly samy sebe a vykoupaly se v oceánu. Díky programu Erasmus+ jsme zase o něco chytřejší a otužilejší.


Mgr. Pavla Šedivcová - York, Velká Británie - 31. 3. – 14. 4. 2019

Na přelomu měsíců března a dubna jsem strávila úžasných 14 dnů v městečku York ve škole Melton College. Byla jsem ubytována ve skvělé rodině, která mě přijala jako člena rodiny a strávila jsem zde opravdu skvělých 14 dnů. S rodinou jsem stále v kontaktu přes sociální sítě a jsem za to moc ráda. Město York je velmi zajímavé svojí historií. Nadchlo mne historické centrum, kde jsem navštívila muzea, katedrálu a další významná místa.

Ve škole Melton College jsem se setkala s profesionálním přístupem všech vyučujících. Velmi oceňuji výuku v malých skupinách, kde každý měl dostatek prostoru pro rozvoj. Byl to již můj druhý pobyt v Anglii a musím konstatovat, že je to podle mého názoru nejrychlejší způsob, jak se naučit Anglický jazyk.


Mgr. Milana Bejdáková - York, Velká Británie 21. 10. - 4. 11. 2018

Zúčastnila jsem se čtrnáctidenního „General course“ v krásném, historickém městě York na severu Anglie. Po počátečních obavách jsem se vrátila do studijních let do velice příjemné, malé, rodinné školy Melton college. Jelikož zde všichni vyučující byli přátelští a ochotní, tak se mé obavy brzy rozplynuly. S partou teenagerů jsem dokonce absolvovala krásný výlet do Harogate a Harewood. Ubytování bylo milé s ještě milejší houselady Karen. Jako bonus byl rozlehlý park v blízkosti mého bydliště, kde jsem chodila vstřebávat všechno učivo běháním mezi domorodci venčícími své psí mazlíčky. Jsem velice ráda, že jsem mohla tuto cestu absolvovat a kdyby bylo na mě, jedu tam určitě znovu.


Jan Bříza - Galway, Irsko 11.-22. 6. 2018

Měl jsem možnost se zůčastnit studijního pobytu angličtiny v Irském Galway v termínu od 11.6 - 22.6. 2018. Během studia jsem získal nové kamarády z Mexika a Brazílie, perfektní rodinu, která se o mě vzorně starala, zlepšil si svou angličtinu a díky výletům, které škola organizovala jsem se podíval na řadu zajímavých míst. Studium v Galway Cultural Institute ( GCI )opravdu doporučuji všem. Galway je úžasné studentské městoplné kultury a zážitků a byla by škoda ho při studiu angličtiny vynechat.