bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Projekty Studentské praxe Španělsko

Erasmus+: Akreditace 2022

Studentské praxe Španělsko 2023

V termínu 15. 4. 2023 až 2. 5. 2023 se studenti Obchodní akademie Olgy Havlové zúčastnili pobytu ERASMUS+ ve španělské Andaluzii. Cílem pobytu bylo upevnění a uplatnění odborných znalostí v praxi. Náplní programu byly administrativní práce, zpracování ekonomické rozvahy, tvorba reklamy a propagace produktů a cenové kalkulace. Důležitou součástí programu ERASMUS + bylo absolvování exkurzí do vybraných andaluských společností. Doplňkovým programem se stala výuka angličtiny, která probíhala v akademii Arco pod vedením Lenky Fortea, a poznávací návštěvy nejvýznamnějších andaluských měst, Córdoby, Sevilly, Écijy, Rondy a Málagy, a tamějších kulturních památek. Zajímavou zkušeností pro naše studenty byla návštěva organizace Prode v Córdobě, která pomáhá se začleněním znevýhodněných lidí do společnosti.

V rámci studentských praxí měli studenti také možnost se blízce seznámit s obchodní činností zemědělského družstva Sunaran, které se zabývá zpracováním a exportem pomerančů a cateringové společnosti Nieves Ceballos - catering Quinta Essencia. Příjemným osvěžením na těle i na duši byla také návštěva pomerančového sadu a následná prezentace zpracování pomerančů u biofarmářky Estefanie Ceballos s následnou ochutnávkou jejích produktů. V programu nechyběl ani náhled do zákulisí letecké společnosti Pegasus aviation na místním letišti poblíž Palma del Río. Mezi uvedenými body programu se studenti věnovali projektům z oblasti tvorby propagačních materiálů, cenových nabídek a podnikatelských strategií, ve kterých uplatnili získané znalosti.

Kvalita vypracovaných projektů prokázala, že uskutečněný program byl pro rozvoj jejich praktických dovedností velkým přínosem. V osobním hodnocení projektu mimo jiné studenti ocenili zlepšení svých jazykových dovedností, motivace, sebevědomí, samostatnosti a navazující odborné praxe. Úspěšný průběh a konkrétní výsledky realizovaného programu se staly příkladem pro ostatní studenty Obchodní akademie Olgy Havlové. Získané zkušenosti uplatní také pedagogové při výuce odborných předmětů.

Studentské praxe Španělsko